Sonradan Engellilik Paneli“Her şey ben yaşarken oldu…” başlığı ve “Sonradan engelli olanlar anlatıyor” alt başlığı ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen panel sonradan engelli olanların günlük hayat tecrübelerine odaklanıyor. Farklı engel gruplarında sonradan engelli olan konuklar etkinlikte engelli olduktan sonra yaşadıklarını paylaşacaklar.

İletişim uzmanı Fügen Toksü’nün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek programa görme engelliler adına Gülsüme Şenocak, işitme engelliler adına Ozan Türk, işaret dili tercümanı Zeynep Koloğlu, bedensel engelliler adına Savaş Şimşek, zihinsel engelli yakınları adına Meryem Öztürk ve zihinsel engelliler adına Beyazıt Öztürk konuşmacı olarak katılacak.

Program 11 Mayıs 2017, Perşembe günü saat 17:30’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te gerçekleştirilecek.