Türk Müziği Sertifika Eğitim Programı

 

Ön kayıt yeni öğretim döneminde başlayacaktır.

BAŞLARKEN

Değerli öğrencilerim çok yoğun bir orta öğretim programından sonra Türkiye’ nin ve dünyanın en eski ve en köklü lider üniversitelerinden birinde öğretime başlamış bulunuyorsunuz. Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde, 1971 yılından beri gerek öğrenci ve gerekse Diş Hekimi olarak görev yaptım.Bu süre içerisinde çok üst düzeyde mesleki bilgi ve beceriler kazanmakla birlikte okul sonrası zamanımızın daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Uzun yıllar öğrencilerimizin ve mezunlarımızın mesai sonrası sanat dallarından birinde eğitim alabileceğini düşünmekte ve bu konuda projeler geliştirmekteyim. Bu bağlamda geliştirdiğimiz ‘Türk Müziği Sertifika Programı’ İstanbul Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Yunus Söylet’ in himayelerinde İ.Ü. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nilgün Çil Yavuz ve İ.Ü. Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Sıddık Yarman’ ın projeyi sahiplenmesi ile hayata geçiyor.

İ.Ü. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde başlatılacak Türk Müziği Sertifika Programı dışında siz öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin destekleri ölçüsünde müzik, dans ve görsel sanatlar alanında yeni sertifika programları da açmayı planlamaktayız.

Şu anda küçük bir adım olarak başlayan bu girişimin yakın bir gelecekte büyüyerek ve gelişerek İstanbul Üniversitesinin sertifikalı sanatçılar yetiştirme alanında da öncü olacağı inancıyla, programı destekleyen başta Rektörümüz olmak üzere tüm emeği geçen çalışanlara teşekkür eder, bu programlara katılan öğrencilerimize başarılar dilerim.

Prof. Dr. Seçkin Dindar
Rektör Danışmanı
Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü

11 Nisan 2013
4945 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 440 00 00